В Україні вірять тому, що сказав сусід, або порадили на Facebook. Часом ці поради розумні, а іноді – зовсім не мають під собою підґрунтя. Восени,за традицією, обговорюють опалення і його вартість, і в розмовах часто спливає тема теплових насосів, які на сьогодні дедалі частіше встановлюють як основне джерело тепла, гарячого водопостачання в приватному будинку або на підприємствах.
Отож, дехто висловлює думку, що маючи тепловий насос – отримаєш величезні рахунки за електрику!
Ні
Розберемо детально
Якщо тепловий насос використовується на додаток до якогось іншого типу опалення для того, щоб підтримувати температуру в уже натопленому приміщенні, в цьому йому немає рівних – у приміщенні буде тепло, а витрати будуть вкрай низькими. Якщо ж він застосовується як основний опалювальний прилад, щомісячний рахунок за електроенергію залежить від різних чинників:
Теплові насоси типу повітря-вода відрізняються високим ККД. Але, в свою чергу, у кожного пристрою свій ККД, який позначається англійським скороченням СОР. Якщо насос купується в якості основної опалювальної системи, значення ККД – найважливіший фактор для вибору, тому воно означає, у скільки разів кількість теплової енергії, що виділяється пристроєм, перевищує кількість витраченої енергії. Чим вище значення ККД, тим кращі енергозберігаючі характеристики теплового насоса. У той же час слід з’ясувати у продавця, як ККД обладнання змінюється при різних температурах – у деяких теплових насосів спочатку високий ККД може стрімко падати при мінусовій температурі, і грошова економія може в підсумку бути меншою, ніж при використанні агрегату з меншим загальним ККД. Це можна порівняти з витратою палива автомобілів середнього класу, який є майже однаковим в звичайних умовах, але може значно відрізнятися на великій швидкості або в нестандартних умовах.
При виборі теплового насоса для цілорічного опалення потрібно орієнтуватися на мінімальний ККД 4, а при -20 градусах його значення повинно бути не нижче 2,5. Впасти настільки низько, щоб повітряний тепловий насос по ефективності можна було порівняти з електричним радіатором (тобто, до значення 1, при якому 1 кіловат-годину електроенергії потрібно для виділення 1 кіловат-години теплової енергії), ККД може хіба що при надзвичайно сильних морозах, але -30 в Україні буває рідко.
Само собою, враження про витрати на опалення тепловим насосом залежать від системи, яку застосовували раніше. Якщо це було виключно електричне опалення, насос може виявитися в кілька разів економічніше; якщо до його установки житло опалювали газом або рідким паливом, економія буде помітною, але, якщо раніше безкоштовні дрова з власного лісу носили самі, то рахунки за електрику при використанні теплового насоса взимку можуть здатися великими.
Якщо ж пристрій, до сих пір споживають розумну кількість електроенергії, в якийсь момент починає поглинати її набагато більше без видимих причин, варто поміняти фільтр для уловлювання пилу, організувати технічне обслуговування пристрою і перевірити, чи не засипаний чи його зовнішній модуль опалим листям або снігом .
Компанія «СІМЛЕНЕРДЖІ пропонує теплове обладнання для установки як в існуючі системи опалення, так і для нового будівництва. Який тип і марку теплового насоса або готового комплекту системи необхідно встановити залежить від умов його розташування, площі обігріву та кількості необхідної гарячої води. Наші фахівці роблять індивідуальний проект для кожного замовника.
Для гарантії довговічної та ефективної роботи ми пропонуємо таке устаткування:
СТС (Швеція), Galmet(Польща), Domusa(Іспанія).
Дізнайся який тепловий насос купити